Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

Συγκλονιστικό παιχνίδι μεταξύ Θέτιδας Βούλας και Ολυμπιακού

Τρίτη, 13 Οκτωβρίου 2020
Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, που μπορέσατε να παρακολουθήστε από το ThetisTV και κράτησε τρεις ώρες, η ομάδα Γυναικών του συλλόγου μας, γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ από τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα της Volleyleague.

Στο πρώτο σετ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 17-12, η Θέτιδα μείωσε δύο φορές στους δύο πόντους (17-15, 22-20), όμως οι ερυθρόλευκες έκαναν το 25-20 και το 1-0 στα σετ. Μεγάλο ντέρμπι έγινε στο δεύτερο σετ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο μέχρι το 28-28. Σε εκείνο το σημείο ένα μονό μπλοκ της Παπαγεωργίου στη Γιώτα και μία επίθεση της Κωνσταντίνου έφεραν την ισοφάριση σε 1-1 σετ (30-28). Στο τρίτο σετ το 13-10 της Θέτιδας έγινε 18-15 για τον Ολυμπιακό, ο οποίος πέρασε εκ νέου μπροστά στο σκορ και με την Χίπε να τελειώνει τις επιθέσεις έγινε το 25-20.

Στο τέταρτο σετ ο Ολυμπιακός με μπλοκ της Χριστοδούλου προηγήθηκε με 23-20, όμως η Θέτιδα με σερί 5-0 διαμόρφωσε το 25-23 και ο αγώνας οδηγήθηκε στο πέμπτο σετ.

Στο τάϊ μπρέϊκ το αρχικό 2-0 της Θέτιδας έγινε 5-2 για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έφθασε στο τελικό 15-10 για το 3-2 σετ.

Για την 2η αγωνιστική η ομάδα μας θα ταξιδέψει στην Θεσσαλονίκη για ένα ακόμη ντέρμπι με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ το Σάββατο (17/10, 18:00).

Διαιτητές: Πρέντζας, Αντωνόπουλος.

Τα σετ: 2-3 (20-25, 30-28, 20-25, 25-23, 10-15)