Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

«Έσπασε» το σερί 17 αήττητων αγώνων του Άρης Βούλας

Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου 2020
Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Άρης Βούλας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Η ομάδα της Βούλας έχασε εντός έδρας από την δυνατή ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας με 1-0. Μάλιστα, το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 89’. Ο Άρης Βούλας με αυτή την ήττα έσπασε το αήττητο σερί που «έτρεχε» για 17 συνεχόμενους αγώνες.

Η Τρίγλια Ραφήνας ήρθε αποφασισμένη για το διπλό και μπήκε δυνατά από το 1’. Είχε δοκάρι μετά από φάουλ, ενώ υπήρχαν πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Πολλά τα φάουλ στο α’ ημίχρονο και δυνατό παιχνίδι, αλλά δεν δόθηκε καμία κίτρινη κάρτα. Αναγκαστική αλλαγή του Κλη με τον Λιόση να περνάει στον αγώνα από το 15’ Στο 2ο ημίχρονο προσπάθησε να ξαναμπεί δυνατά η Τριγλία, αλλά τις μεγάλες φάσεις τις έκανε ο Άρης Βούλας. Στο 75´η Τριγλία έμεινε με 10 παίκτες και σε μια φάση μετά από κόρνερ στο 89´ βρήκε την ευκαιρία να σκοράρει και να κλέψει τους 3 βαθμούς.

Ο Άρης έχασε και άλλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει ενώ 2’ πριν το τέλος και μετά από ένα πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα η Τριγλία έμεινε με 9 παίκτες.