Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

Σαρωτικός ο Αστέρας Βάρης διαλύοντας τον αντίπαλο με 7-0

Τρίτη, 29 Οκτωβρίου 2019
Ασταμάτητος ο Αστέρας Βάρης πέτυχε την έκτη του νίκη σε ισάριθμα αποτελέσματα και απολαμβάνει μόνος του την κορυφή, καθώς επικράτησε με το εμφατικό 7-0 στη Βάρη επί του Παθιακάκη.

Το σκορ άνοιξε στο 30’ ο Καλιαμπάκας, ενώ στο 32’ ο Δημητρόπουλος με πλασέ έκανε το 2-0. Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου (3-0) σημείωσε ο Ντούλιας στο 43ο λεπτό. Στο 58΄ ο Καλιαμπάκας με κεφαλιά έκανε το 4-0, στο 65΄ ο Παπάζογλου με σουτ το 5-0, στο 82΄ και στο 88΄ ο Παπανικολάου με δύο δικά του γκολ έκανε το 6-0 και το 7-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Κάτσικας) Μαρινάκης, Χαλκιάς, Λεοντίου, Μαγγίνας, Μάναλης, Μάγγος (46΄ Παπάζογλου), Δημητρόπουλος, Κοφσανίδης (56΄ Σανσαρόγλου), Καλιαμπάκας, Νιούμαν (63΄ Παπανικολάου), Ντούλιας (46΄ Μίχος)