Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

«Τσίμπησε» τον βαθμό της ισοπαλίας η Βουλιαγμένη

Τρίτη, 18 Δεκεμβρίου 2018
Τη τέταρτη της φετινή ισοπαλία απέσπασε η ομάδα της Βουλιαγμένης στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β Κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Ραφήνας ο ΑΟΒ αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με τον Αετό Πικερμίου. Στο πρώτο ημίχρονο παρά την έντονη βροχόπτωση, το παιχνίδι είχε ρυθμό και αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με την ομάδα μας να είναι πιο απειλητική. Oι γηπεδούχοι όμως, ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με εξαιρετική κεφαλιά του Καδίτη (23′).

Η αντίδραση της Βουλιαγμένης ήταν άμεση και ο Τουρπέτας (28′), με αριστουργηματικό σουτ από τα τριάντα μέτρα, έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Μειντάνη (βρισκόταν εκτός θέσης), κάνοντας το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟΒ συνέχισε να είναι δημιουργικός έχοντας τον έλεγχο του αγώνα. Δεν κατάφερε όμως να πετύχει δεύτερο γκολ, καθώς κυριάρχησε η επιπολαιότητα των νεαρών ποδοσφαιριστών στη τελική ενέργεια.