Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

Παραμένει στην κορυφή η Βουλιαγμένη παρά την ήττα της

Κυριακή, 25 Νοεμβρίου 2018
Σε συναρπαστικό ματς που διεξήχθη στον Πειραιά ο Ολυμπιακός επικράτησε της Βουλιαγμένης στο ντέρμπι της 5ης ημέρας με γκολ της Ασημάκη στα 2'' πριν το φινάλε.

Το ντέρμπι στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά ήταν συγκλονιστικό. Η Βουλιαγμένη απέκτησε πλεονέκτημα δύο τερμάτων, με τη συμπλήρωση του ημιχρόνου (3-5). Στο δεύτερο μισό του αγώνα η εικόνα άλλαξε, με την ομάδα του Ολυμπιακού να ισοφαρίζει στην τρίτη περίοδο (5-5). Το τέταρτο οκτάλεπτο ήταν δραματικό, με τον ΝΟΒ να ισοφαρίζει, 1:04 πριν το τέλος του αγώνα σε 7-7. Όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθούμε σε μία ισοπαλία, όμως 4’’ πριν από το τέλος η Ασημάκη κέρδισε αποβολή, άλλαξε γρήγορα την μπάλα με τη Χριστίνα Τσουκαλά και «εκτέλεσε» την Άσλεϊ Τζόνσον, για το τελικό 8-7.

Παρά την ήττα της Βουλιαγμένης, παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.