Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90

Άντεξε και πήρε την ισοπαλία η Βουλιαγμένη

Δευτέρα, 01 Οκτωβρίου 2018
Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Βουλιαγμένη για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β Κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Στο αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου στην δύσκολή έδρα του Κορωπίου “Αντώνης Πρίφτης” η ομάδας μας ήρθε ισόπαλη με τον Α.Ο. Κορωπίου με σκόρ 1-1.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της συνεχιζόμενης βροχόπτωσης, οι γηπεδούχοι έχοντας την υπεροχή στο α’ ημίχρονο κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με γκολ του Βίλα στο 30‘. Ο Α.Ο.Β, όπως και στην 1η αγωνιστική, βελτίωσε την απόδοση της στο 2ο ημίχρονο, καταφέρνοντας έτσι να ισοφαρίσει στο 60’ με σκόρερ τον Μπίνα.

Η σύνθεση της Βουλιαγμένης: (Καπίρης) Παπαχριστόπουλος, Μπακόλας (88΄ Κόλλιας), Κουφογιάννης, Αδαμίδης, Αντωνόπουλος, Κουσιουρής, Βεϊζάι (77΄ Μπενέσης), Ντουρμπέρας, Παππάς (66΄ Κόκαλης), Μαντακίδης, Μπίνας