Βούλας & Βουλιαγμένης

Δημοφιλή νέα:

Βαριά ήττα εντός έδρας για τον Άρη Βούλας

Δευτέρα, 23 Απριλίου 2018
Ο πρωταθλητής Παλληνιακός πέρασε και από την Βούλα, επικρατώντας του τοπικού Άρη με 3-0 και έκλεισε μία εκπληκτική σεζόν στους εκτός έδρας αγώνες με 10 νίκες, 4 ισοπαλίες και μόλις μία ήττα.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Γεωργουδάκης στο 69', με τον ίδιο να διπλασιάζει τα τέρματα του, αλλά και της ομάδας στο τρία λεπτά αργότερα. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καλιαμπάκας στο 86' στην τελευταία φάση του στο ματς, καθώς στο αμέσως επόμενο λεπτό έγινε αλλαγή και στην θέση του πέρασε ο Βασιλαράκης.

Άρης Βούλας: Κάρσος, Βέλλης, Γιαννόπουλος (59' Κοτζάι), Πολίτσης, Βιδάλης, Λιόσης (77' Σταμάτης), Μήτσιος, Βεζύρης, Παπαδημητρίου, Σανσάρογλου (67'Κουσιάκης)

Παλληνιακός: Φυλακτός, Τσιτοφώτος (59' Κούσης), Αρκούδας, Ανδρικός, Κολοτούρος, Μαλάι, Ματσαδές (78' Σταύρου), Σάμιος, Καλιαμπάκας (87' Βασιλαράκης), Γεωργουδάκης (89' Ελ Γκαμάλ), Μπίτιλης