06:43
Τα νέα Βάρης,
Βούλας & Βουλιαγμένης
728x90
Ισόπαλο 1-1 έληξε το μεγάλο ματς της 5ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ ανάμεσα στον Ολυμπιακό Αγ.Στεφάνου και τον Αστέρα Βάρης.

Στο αγωνιστικό μέρος οι γηπεδούχοι πίεζαν στα πρώτα λεπτά και είχαν την καλύτερη ευκαιρία στο 17' όπου ο Ράμα πλάσαρε από πλάγια θέση, αλλά ο Μαρινάκης απέκρουσε. Στο 21΄όμως προηγηθήκαμε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ απο τον Μάναλη , σκόρ με το οποίο έληξε το Α ημίχρονο.

Στο Β ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφεραν τον αγώνα στα ίσια στο 52' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λύγκου το οποίο κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Μάναλη. Στο 54΄ο Λύγκος βγήκε απέναντι από τον Μαρινάκη, αλλά πιεζόμενος δεν έκανε καλό πλασέ και η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 55΄ο Ζουρούδης βρέθηκε μόνος του σε θέση τετ-α-τετ, αλλά έκανε κακό πλασέ και η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 72΄Ο Λύγκος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων, πιέστηκε από τον αντίπαλο αμυντικό και πέφτοντας πλάσαρε, αλλά ο Μαρινάκης για μιά ακόμη φορά μπλόκαρε. Στο 84΄ο Παπάζογλου πλάσαρε, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Απεβλήθη ο προπονητής κ. Κάτσικας λόγω διαμαρτυρίας πρός τον διαιτητή.