03:54
Τα νέα Βάρης,
Βούλας & Βουλιαγμένης

Δημοφιλή νέα:

Η Βουλιαγμένη επικράτησε με 8-6 της Γλυφάδας μετά από παιχνίδι θρίλερ για την όγδοη αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών.

H ομάδα του Κώστα Λούδη ξεκίνησε το παιχνίδι παίρνοντας το ρόλο του φαβορί και προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 4-1. Το παιχνίδι ήταν στα ίσα στο δεύτερο οκτάλεπτο με τη Βουλιαγμένη να κρατάει το σκορ στα ίδια επίπεδα, παρότι αρχικά η Γλυφάδα μείωσε τη διαφορά στο γκολ με τους Φωτόπουλο και Σκουμπάκη. Στο τρίτο οκτάλεπτο το ματς ήταν ιδιαίτερα κλειστό και επετεύχθη μόλις ένα γκολ από τον Καπότση, αφού οι άμυνες έκαναν τη διαφορά.

Ωστόσο, μια "έκρηξη" της ομάδας του Δημήτρη Μάζη στην τελευταία περίοδο με τρία γκολ έφτασε το σκορ στο 7-6, με 47 δευτερόλεπτα να απομένουν. Και ενω η γηπεδούχος ομάδα ήλπιζε να εκδηλώσει μια τελευταία επίθεση και να διεκδικήσει την ισοφάριση, ένα σουτ του Αφρουδάκη στα 15'' πριν τη λήξη "κλείδωσε" τη νίκη για τη Βουλιαγμένη, που παρέμεινε στη δεύτερη θέση πίσω από τον Ολυμπιακό.

Τέσσερα τέρματα για την ομάδα του Λαιμού πέτυχε ο Καπότσης. Στο 6.24 της δεύτερης περιόδου απεβλήθη με κόκκινη κάρτα ο έφορος του ΝΟΒ, κ. Αρτίν Ελμισιάν για διαμαρτυρία.

Οκτάλεπτα: 1-4, 2-2, 0-1, 3-1

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος, Ρομπόπουλος, Χατζηγούλας, Αλβέρτης, Φωτόπουλος 2, Σκουμπάκης 2, Σαλτέρης, Λεμπέσης, Δουριδας

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Ξανθόπουλος, Βάσιτς 1, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης, Αφρουδάκης 1, Καπετανάκης, Ποντικέας, Καπότσης 4, Γκιουβέτσης, Σολανάκης, Κουρούβανης Δ., Δήμου, Καλογερόπουλος